23 października 2018

Uczniowie klasy I przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. 23 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera w szkole. Uczniowie klas I, II i przedszkolaki ubrani w świąteczny stój galowy, dekoracja korytarz szkolnego, zaproszenie gości - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszoklasistów wypadło jak najbardziej uroczyście. Wreszcie moment rozpoczęcia. Wychowawczyni klasy I, Jolanta Jaworska, powitała gorąco przybyłych gości: Panią dyrektor, ks. proboszcza, rodziców, nauczycieli, uczniów, a w szczególnie serdecznie uczniów klasy pierwszej, której "oddała głos". Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie oraz uczniowskie, gdyż podczas trwania prezentacji musiały rozwiązać zagadki, odpowiadać na pytania, z sylab układać wyrazy, obliczać i wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego. Po zakończeniu części artystycznej rodzice swoim pociechom założyli czapeczki. w Niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym, pierwszacy złożyli ślubowanie. Następnie Pani dyrektor Anna Kuczak dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, po czym złożyła życzenia i wręczyła pamiątkowe dyplomy. Biorący udział w uroczystości ksiądz Jarosław Paprocki poświęcił tornistry oraz podarował do klasy krzyż. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli pierwszakom życzenia, dołączyli się również uczniowie klasy II,którzy podarowali uczniom długopisy. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali "słodkie przyjęcie". Ten dzień długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Jolanta Jaworska

UROCZYSTOŚĆ PIERWSZAKÓW