14 kwietnia 2024
13 kwietnia przypada Światowy Dzień Scrabble – najpopularniejszej gry słownej, która od ponad 90 lat zachwyca dorosłych oraz dzieci. Gra została przetłumaczona na 29 języków, a regularnie, m.in. we Francji, Anglii, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych rozgrywane są mistrzostwa świata – zarówno drużynowo, jak i indywidualnie!

W związku z tym, uczniowie klasy V, już dziś w czasie godziny wychowawczej, mieli okazję przekonać się na własnej skórze jak to jest tworzyć słowa za pomocą maleńkich płytek i zdobywać za nie punkty. Allan, Róża, Kamil, Basia, Kuba oraz Wiktoria w trzyosobowych drużynach rywalizowali ze sobą, wykorzystywali różnorodne strategie oraz rozwijali logiczne myślenie, a także stosowali poprawne formy gramatyczne. Jednak najważniejsze jest to, że świetnie się bawili !

ŚWIATOWY DZIEŃ SCRABBLE