09 listopada 2018

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział  w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I - II wspólnie obejrzały film edukacyjny promujący odżywianie. Po filmie odbyła się rozmowa z dziećmi na ten temat. Potem omówiono przygotowaną przez klasę II piramidę żywieniową. Następnie na stołówce dzieci przygotowywały samodzielnie kolorowe, zdrowe kanapki, które potem z wielkim apetytem zjadały na wspólnym śniadaniu. Podczas posiłku starały się przestrzegać zasad kulturalnego zachowania. Na zakończenie akcji przeprowadzono zajęcia plastyczne pod hasłem "Zdrowo jemy - dłużej żyjemy". Do akcji włączyły się klasy starsze IV, V i VI przygotowując zdrowe kanapki, surówki warzywne i owocowe. Dzień był bardzo udany i atrakcyjny dla dzieci.

Marianna Kalicińska

"ŚNIADANIE DAJE MOC!"