07 listopada 2019

W czwartek, 07.11.2019 dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I – V wzięły udział w akcji „Śniadanie daje moc”. Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały kanapki na drugie śniadanie, wcześniej jednak zostały podjęte działania dotyczące higieny przygotowania i spożycia posiłków oraz piramidy żywienia. W klasie I uczniowie również poznali piramidę żywienia w formie piosenki, wiedzą jak należy posługiwać się urządzeniami elektrycznymi (sokowirówka, blender) oraz wykonali kanapki, jogurt owocowy i sok owocowo – warzywny. W klasie II uczniowie rozmawiali i ćwiczyli bezpieczne obsługiwanie sokowirówki, zrobili sok owocowo – warzywny na drugie śniadanie. Poznali zasady zdrowego odżywiania oraz przysłowia dotyczące szanowania żywności. Uczniowie klas III i V samodzielnie przygotowali drugie śniadanie bogate w witaminy i minerały, kolorowe i pomysłowe. Wykorzystali zdobytą wiedzę na temat zdrowego odżywiania się w praktyce. Samodzielnie przygotowane śniadanie bardzo smakowało wszystkim uczestnikom akcji.

opracowały:

Joanna Najdek – Juszczak