05 października 2023
Święty Jan Paweł II Patronem Szkoły Podstawowej w Miodnicy!

Dziś właśnie nastąpiło doniosłe zwieńczenie długiej i wymagającej, ale wspólnej pracy naszej społeczności szkolnej, której celem było nadanie imienia Świętego Jana Pawła II Szkole w Miodnicy. Tak oto słowa naszego Patrona z Tryptyku Rzymskiego stały się dziś szkolną rzeczywistością: "Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd. Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj, wiesz, że ono musi tu gdzieś być (...)".

Sukces ten nie byłby możliwy, gdyby nie szerokie zaangażowanie wielu osób, pośród których w pierwszej kolejności chcielibyśmy wymienić znamienitych Gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w trakcie dzisiejszego wydarzenia, a mianowicie:

- Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Paweł Socha;
- Wicewojewoda Lubuski Pani Olimpia Tomczyk-Iwko;
- Lubuska Kurator Oświaty Pani Ewa Rawa;
- Pani Małgorzata Gośniowska-Kola Zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa;
- Koordynator Zespołu Wizytatorów Kuratorium Oświaty w Żarach Pani Wioletta Markulak;
- Komendant Powiatowej Straży Pożarnej Pan Jan Marszałek;
- Ksiądz Proboszcz parafii Dzietrzychowice Jarosław Paprocki;
- Ksiądz proboszcz parafii Niegosławice Jerzy Szakiel;
- Doradca Wojewody do Spraw Współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego Pan Grzegorz Maćkowiak - Samorządowiec;
- Kandydat do Senatu Rzeczypolitej Polskiej Pan Tomasz Kłosowski;- Przewodnicząca Rady Rodziców naszej placówki Pani Anna Erdman-Ochrymczuk;
- Dyrektor Katolicka Szkoła Podstawowa im św. Jana Pawła II w Gorzowie Wielkopolskim Pani Ilona Maścianica;
- Dyrektor Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żarach Pani Małgorzata Penkal;
- Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Złotniku Pani Agnieszka Rydel;
- Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Chichach Pani Małgorzata Chuchra;
- Dyrektor Publiczna Szkoła Podstawowa w Tomaszowie Pani Ewa Wołczek-Bury;
- Dyrektor NSP "Mała Szkoła" w Bukowinie Bobrzańskiej Pan Piotr Siuda;
- Panowie z Koła Łowieckiego Jeleń Żagań;
- Harcerze z Pocztem Sztandarowym Hufiec Żary ZHP.

Dzisiejszego nadania imienia Patrona naszej szkole nie byłoby, gdyby nie kluczowe zaangażowanie Pana Dyrektora naszej placówki Krzysztof Bugajny, jak też Rodziców, całego Grona Pedagogicznego, a nade wszystko naszych Uczniów, którzy uczestniczyli w licznych próbach, a później wspaniałych występach artystycznych!

Uroczystość nadania imienia Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Miodnicy prowadzili dziś: Pan Karol Hamrol oraz Pani Justyna Zawada.

Relacja zdjęciowa obrazuje wiele istotnych elementów dzisiejszego wydarzenia, m.in.: Mszę Świętą z poświęceniem naszego Sztandaru; odczyt Aktu nadania imienia Patrona; ślubowanie na Sztandar; odsłonięcie tablicy pamiątkowej czy też występy naszych uczniów. Zapraszamy do zapoznania się z nią. Dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność i wspaniale przeżyty czas z Wielkim Polakiem, Patriotą, Człowiekiem, który zmienił oblicze tego Świata!
@obserwujący

PATRON NASZEJ SZKOŁY