04 października 2022
W dniach 3 i 4 października w PSP Miodnica miały miejsce parafialne "Misje święte" odbywające się pod nazwą: "W komunii z Bogiem". W poniedziałek rano nauki w szkole prowadzili - zaproszeni przez Księdza proboszcza - zakonnicy ze Zgromadzenia Misji św. Wincentego a Paulo, tj. kleryk Dawid Talaga i diakon Łukasz Mostowik kierowani przez Księdza Antoniego Miciaka CM z Krakowa. Podobnie i w dniu dzisiejszym nauki misjonarzy w szkole najpierw dla klas młodszych (I, II, III), a później starszych (IV, V, VI, VIII) poprzedziły szkolne zajęcia. Przedtem jednak zwieńczeniem misji szkolnych była uroczysta Eucharystia, a przed Nią także możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Relacja zdjęciowa zarówno ze spotkań z misjonarzami w szkole, jak i w kościele znajduje się poniżej.

Na zakończenie Mszy Świętej głos zabrał także Pan dyrektor Krzysztof Bugajny wyrażając serdeczną wdzięczność za możliwość uczestnictwa w tym pokrzepiającym wydarzeniu, zaś szkolna reprezentacja towarzysząc dyrektorowi złożyła podziękowania i kwiaty od uczestników i słuchaczy misji. Niniejszym także w tym miejscu wyrażamy podziękowanie księżom Zgromadzenia Misji, których regułą zakonną jest: "Jezus Chrystus głoszący Ewangelię Ubogim". Tak też Ich święty założyciel Wincenty à Paulo kilka wieków temu głosił konferencje i nauki w ubogich, wiejskich parafiach, które z czasem zyskały miano misji.

Spotkania misyjne okazały się być czasem z jednej strony podzięki Bogu za hojną miłość, a z drugiej możliwości, by sakramentalnie przeprosić za grzech, który Odeń oddala. Dziękujemy także dzieciom zaangażowanym w przygotowanie oprawy liturgicznej: Allanowi Myszce, Antoniemu Grabowskiemu, Maciejowi Ochrymczukowi, Lenie Buknie, Adrianowi Perczyńskiemu, Amelii Lipińskiej, Kacprowi Psonakowi, Ninie Kipie, Zuzannie Rackiej, Julii Janickiej i Martynie Jeżak; jak również wszystkim żywo uczestniczącym (użyczającym swego głosu i gestykulującym) w śpiewie!
MISJE ŚWIĘTE