13 listopada 2019

Dnia 13.11.2019 naszą szkołę odwiedzili aktorzy z Agencji Widowiskowej "Arkona" z Torunia, którzy podczas żywej lekcji historii zapoznali naszych uczniów z najważniejszymi wydarzeniami, które miały miejsce za rządów Stefana Batorego, dynastii Wazów i Jana III Sobieskiego. Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z replikami oręża oraz zobaczyli pokaz walki na szable. Aktorzy atrakcyjnie prezentowali pełną zbroję husarską, hełmy, szable, często zachęcając widzów do przymiarki różnych części garderoby. Uczniowie wzięli udział w specjalnie przygotowanym konkursie, za co otrzymali nagrody w postaci bitych na miejscu monet. Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wyszli przed szkołę, by być świadkami wystrzału z pistoletu z omawianej epoki historycznej.

"JAK TO SOBIESKI POD WIEDNIEM WOJOWAŁ" - ŻYWA LEKCJA HISTORII