28 lutego 2019

28 lutego 2019 r. w Urzędzie Gminy w Żaganiu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Żagań, którego organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa w Miodnicy. Był to drugi – po eliminacjach  szkolnych – etap Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Laureaci Gminnego Konkursu Recytatorskiego będą reprezentować Gminę Żagań podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się 11 marca 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Iłowej. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: uczniów kl. I-III, uczniów kl. IV-VI oraz uczniów kl.VII-VIII szkoły podstawowej i III klas gimnazjum. W sumie Jury wysłuchało 19 recytacji w trzech kategoriach wiekowych.

Decyzją Jury podczas etapu powiatowego w kategorii klas I-III Gminę Żagań będą reprezentować następujący uczniowie:

Wojciech Buganik z Publicznej Szkoły Podstawowej w Miodnicy,

Emilia Chrustowska z Publicznej Szkoły Podstawowej  w Bożnowie,

Karina Kołodziejczak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tomaszowie.

W kategorii klas IV-VI nominacje do etapu powiatowego otrzymali:

Agata Bartosińska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Miodnicy,

Igor Kazarnowicz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tomaszowie,

Julia Nieradka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tomaszowie.

W kategorii klas VII-VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum Jury przyznało dwie  nominacje dla:

Alberta Jasińskiego i Kacpra Dziurawca z Publicznej Szkoły Podstawowej w Tomaszowie.

Ponadto w kategorii klas I-III Jury przyznało jedno wyróżnienie: dla Macieja Ochrymczuka z Publicznej szkoły Podstawowej w Miodnicy.

Laureaci - nominowani oraz wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Żagań, który także – wraz z organizatorami Konkursu, czyli Publiczną Szkołą Podstawową w Miodnicy – podziękował nauczycielom przygotowującym uczniów do Konkursu oraz członkom Jury za profesjonalną ocenę recytujących oraz cenne rady udzielone opiekunom i młodym artystom.

Anna Kuczak

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI