21 stycznia 2022

Pierwszy tydzień ferii w naszej szkole upłynął pod znakiem dobrej zabawy.

W poniedziałek młodzież miała okazję uczestniczyć w zajęciach komputerowych, sportowych oraz seansie filmowym.Podczas zajęć komputerowych poprowadzonych przez Panią Joannę Pławską uczniowie mogli zagrać w: gry logiczne, sprawnościowe, szachy oraz grę - Tajemnice Aeropolis - (fabuła gry ma charakter przygodowy i osadzona jest w konwencji realistycznej. Gracz wędruje przez 6 światów, symbolizujących różne nastawienia zawodowe, np. artystyczne, naukowe, społeczne. Podczas gry przeżywa pasmo przygód, w trakcie których wykonuje zadania diagnostyczne oraz poznaje swoje uzdolnienia w różnych dziedzinach i przejawach życia). Na zajęciach sportowych z Panią Beatą Konarską grali w wybrane przez siebie gry. Chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją siłę w specjalnie przygotowanym torze przeszkód wymagającym sprawności i zręczności. Młodzież pokonała go śpiewająco.

Wtorek upłynął pod znakiem gier komputerowych i zabaw tanecznych z Panią Joanną Pławską oraz zajęć sportowych z Panem Mariuszem Łosykiem.

W środę uczniowie mogli uczestniczyć w szkole w podchodach przygotowanych przez Panią Annę Kuczak, których tematyką były znane baśnie, mity i lektury szkolne. Uczniowie przemierzali zakamarki szkolne w poszukiwaniu niezwykłych miejsc np. "Wilczej jamy", "Groty fauna", "Różanego ogrodu", "Tajemniczej wyspy", "Tropikalnego lasu", "Niezwykłej oranżerii", "Paszczy rekina", "Mrocznych podziemi", "Skarbca". Tam, według wskazówek, odnajdywali przedmioty charakterystyczne dla różnych lektur i wykonywali zadania logiczne i na skojarzenia. Uczestniczyli też w zajęciach poprowadzonych przez Panią Iwonę Michalską z kodowania z Codey Rocky – uczyli robota grać piosenkę „Panie Janie”  oraz projektowali jego wygląd. Na następnych zajęciach przeprowadzali eksperymenty takie, jak przygotowanie i badanie własności cieczy nienewtonowskiej, gaszenie świeczki dwutlenkiem węgla, kolorowe wodne wulkany, eksperyment z balonem i wodą, przygotowanie i zabawa z piaskiem kinetycznym, eksperyment z wędrującą kolorową wodą.

Czwartek, to kolejny miły dzień ferii w szkole. Na dzieci również czekało wiele atrakcji przygotowanych, m.in przez Panie Mariannę Kalicińską i Partycję Skowronek! Najpierw odbył się mecz piłki nożnej na sali gimnastycznej. Potem w ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Miodnicy dzieci uczestniczyły w spotkaniu z Policją z KPP w Żaganiu. Policjanci przygotowali zajęcia na temat bezpieczeństwa w Internecie, na drodze i podczas ferii. Nasi uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach, brali udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie. Każdy uczestnik otrzymał nagrody (m.in. znaczki odblaskowe, długopisy). Dużą atrakcją była możliwość wejścia do środka radiowozu, obejrzenie wyposażenia. Niespodzianką była również wizyta w bibliotece redaktora Radia Zachód - pana Krzysztofa Gonera, który przeprowadził wywiad z dziećmi, a także z panem Dyrektorem Krzysztofem Bugajnym i panią Patrycją Skowronek. Z całym wywiadem można zapoznać się tutaj. Pani bibliotekarka Ela Kucharz ugościła nas ciepłą herbatką i wyśmienitymi ciastkami, za co serdecznie dziękujemy! Na koniec urządzono w świetlicy kino szkolne. Wszystkim miło, wesoło i bezpiecznie upłynął czas.

W piątek uczniowie uczestniczyli w zajęciach plastycznych z Panią Magdaleną Doruch, na których wykonali piękne laurki i kalendarze z ramkami z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, a Pan Karol Hamrol zaprosił wszystkich do udziału w zabawach sportowych na sali gimnastycznej. Odbył się też seans filmowy.

Przez cały tydzień działała stołówka, gdzie na wszystkich chętnych czekały pyszne kiełbaski, naleśniki i racuchy Pani Grażynki.

Pierwszy tydzień ferii minął bardzo szybko.

FERIE ZIMOWE W SZKOLE