08 marca 2019

W 2019 roku DBI  odbył się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Ta edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęcała wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Podczas obchodów DBI 2019 organizatorzy podkreślali istotę współpracy przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. W naszej szkole, 8 marca 2019, klasa VI przygotowała pod okiem Pani Iwony Michalskiej przedstawienie zwracające uwagę na problematykę bezpieczeństwa w sieci, m.in. zagrożenia związane z wirusami komputerowymi, kontaktowaniem się z nieznajomymi  przez internet, hejtem, cyberprzemocą oraz przedstawiała możliwe działania, które mogą pomóc ofiarom.  Inscenizację z uwagą obejrzeli wszyscy uczniowie naszej szkoły.Dla uczniów, rodziców i nauczycieli, na korytarzu szkolnym, przygotowana została gazetka przypominająca zasady bezpiecznego internetu oraz porady dla ofiar i świadków cyberprzemocy.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2019