06 lutego 2018

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. W tym roku DBI obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Organizator tego wydarzenia w Polsce - Polskie Centrum Programu Safer Internet, akcentuje fakt, że "brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią". W naszej szkole zwróciliśmy też uwagę na problem uzależnienia od internetu. Uczniowie klasy V pod okiem pani I. Michalskiej przygotowali przedstawienie multimedialne poruszające ten problem oraz sposoby jak można go rozpoznać i mu zaradzić.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018