24 listopada 2016

Dzieci z oddziału przedszkolnego, wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w corocznie organizowanej przez Samorząd Uczniowski pod opieką Pana Stanisława Kwiatkowskiego zabawie andrzejkowej.  Uczniowie zaplanowali liczne atrakcje dla młodszych i dla starszych. W czasie zabawy tanecznej każdy mógł wziąć udział w konkursach z nagrodami: tańcach z balonem i na gazecie, zabawie z krzesełkami.  Nagrody dla uczniów ufundowała Rada Rodziców.  Zwyczajem andrzejkowym są wróżby: z butami, z sercem i imionami, z kijami, itp. Uczniowie z pomocą Pani Iwony Michalskiej przygotowali komnatę wróżb, gdzie mnożna było u szkolnej wróżki  sprawdzić „z przymrużeniem oka”  swoją przyszłość.  A na tych, którzy po tańcach i zabawie zgłodnieli czekał słodki poczęstunek: ciasta i ciastka upieczone przez uczniów z pomocą rodziców oraz cukierki z wróżbami.  Wszyscy świetnie się bawili.

ANDRZEJKI