08 listopada 2017

Dnia 8 listopada uczniowie klas I i III oraz oddziału przedszkolnego przystąpili do ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Na początku odbyło się spotkanie z Panią dietetyk Magdaleną Jurgą, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Podczas prezentacji i pogadanki dzieci zapoznały się z zasadami właściwego odżywiania, znaczeniem śniadania, skutkami niewłaściwego odżywiania, wielkością jednej porcji warzyw i owoców, zdrowymi zamiennikami przekąsek. Po spotkaniu z dietetyczką przedszkolaki i uczniowie klasy I i III zrobili kanapki, które zjedli ze smakiem na drugie śniadanie. Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego i pierwszaki obejrzały film pt. "Tajemnicze warzywo". W tym czasie uczniowie klasy III kosztowali różne owoce, m.in. jabłka podarowane przez panią dietetyk. Opracowali także wspólną pracę dotyczącą zdrowego odżywiania. Na koniec zajęć dzieci z klasy I wykonali surówkę i prace plastyczne, a przedszkolaki kolorowali owoce i rozwiązywali zagadki przygotowane przez wychowawczynię. Także uczniowie klas IV - VII włączyli się do akcji przyrządzając zdrowe i pyszne kanapki. Ten dzień dostarczył wszystkim dużo radości i wrażeń.

opracowały:

Jolanta Jaworska,